Dominikana wycieczki fakultatywne. Którą wybrać i dlaczego?

Dominikana wycieczki fakultatywne – jeśli wybieracie się na tę rajską wyspę, z pewnością wpisywaliście taką fraz w wyszukiwarce. Turystom odwiedzającym Dominikanę wycieczki fakultatywne wydają się super opcją. Dlaczego? Bo chcą zwiedzić jak najwięcej, a nie wszystkie miejsca są łatwo dostępne na własną rękę lub po szybkiej kalkulacji wychodzi na to, że stracimy za dużo czasu na dojazdy, organizację itd.

Dominikana wycieczki fakultatywne – jeśli wybieracie się na tę rajską wyspę, z pewnością wpisywaliście taką fraz w wyszukiwarce. Turystom odwiedzającym Dominikanę wycieczki fakultatywne wydają się super opcją. Dlaczego? Bo chcą zwiedzić jak najwięcej, a nie wszystkie miejsca są łatwo dostępne na własną rękę lub po szybkiej kalkulacji wychodzi na to, że stracimy za dużo czasu na dojazdy, organizację itd.

Którą wycieczkę fakultatywną wybrać będąc na Dominikanie, skoro Internet pęka w szwach od propozycji? My mieliśmy okazję przetestować aż 4 różne wycieczki fakultatywne i o każdej z nich możemy Wam trochę opowiedzieć. Być może to porównanie pomoże Wam wybrać tę „naj”?

Dominikana wycieczki fakultatywne: Catalina


Dla kogo? (więcej szczegółów i zdjęć tutaj)

– Dla osób, które chcą podziwiać świat podwodny. W ramach wycieczki przewidziany jest przystanek do snorkowania. Na statku znajduje się cały potrzebny sprzęt (maska, rurka, płetwy, kamizelka) i każdy może z niego skorzystać – oczywiście bezpłatnie. Oprócz kolorowej rafy pod wodą roi się od różnorodnych rybek.
– Dla tych, którzy szukają alternatywy dla Saony lub chcą zobaczyć coś równie pięknego, ale mniej zatłoczonego. Catelina jest mniejsza, ale przez to kameralna i mniej zatłoczona, za to plaże i widoki są równie piękne!
– Jest to także wycieczka dla osób, które lubią się pobawić w rytmach dominikańskiej muzyki lub odpocząć ze szklaneczką zimnego rumu. Rejs katamaranem w obie strony, duży parkiet i open bar zapewniają obie te atrakcje.

DSC00395 (Copy) DSC00424 (Copy) DSC_0658 (Copy)

Dominikana wycieczki fakultatywne: Hola Dominikana/Aventura Dominicana

Dla kogo? (więcej szczegółów i zdjęć tutaj)

– Hola Dominikana to wycieczka dla tych, którzy oprócz malowniczych plaż, chcą także zasmakować prawdziwej Dominikany. Jeśli szukasz czegoś więcej niż to, co znaleźć można w przewodniku, ta wycieczka jest dla Ciebie!
– Jest to idealna okazja dla osób, które chciałaby zobaczyć jak najwięcej, ale nie mają zbyt wiele czasu, odpowiedniego transportu, czy przewodnika, który opowie o najważniejszy ciekawostkach. Program wycieczki obejmuje, aż 8 punktów, a zobaczenie części z nich na własną rękę wcale nie jest takie łatwe, jak w przypadku zorganizowanej wycieczki.
– Hola Dominikana to wycieczka dla osób, które lubią różnorodność i są otwarte na nowe doświadczenia. W ciągu jednego dnia mamy okazję skręcić i zapalić cygaro w fabryce cygar, odwiedzić dominikański dom, lokalne domy publiczne, skosztować świeżych owoców na ranczo, zrobić zakupy na targu, przepłynąć rzeką piratów, odwiedzić najpopularniejszą na Dominikanie bazylikę oraz wioskę Haitańczyków.

DSC00549 (Copy)301MSDCF1 (Copy) DSC00571 (Copy)Dominikana – wycieczki fakultatywne: Saona 

Dla kogo? (więcej szczegółów i zdjęć tutaj)

– Dla osób, które mają świadomość, że aby dopłynąć na Saonę trzeba wydać kilkadziesiąt dolarów na łódź i wolą trochę dopłacić, żeby w pełni skorzystać z uroków wycieczki. W ramach wycieczki fakultatywnej masz pewność, że nie trafisz na oszusta, który Cię naciągnie lub sam odpłynie z Saony, masz gwarantowany pyszny obiad, leżaki na plaży i open bar na wyspie i w trakcie rejsu katamaranem (o ile wybierzesz sprawdzone biuro podróży).
– Saona to raj dla fotografów i chyba nie ma możliwości, żeby w tak pięknym miejscu zdjęcia wyszły źle. Słynie ona z niespotykanego koloru wody o bajkowym i wręcz nierealnym odcieniu. Znajdziesz go w drodze na wyspę, w Piscina Natural. Ten naturalny basen Morza Karaibskiego funduje nie tylko niesamowite widoki, rodem z folderów turystycznych, ale także daje możliwość podziwiana kolorowych rozgwiazd.
– Saona jest idealna dla osób, które bardziej niż ciszę i spokój wolą towarzystwo lub dla tych, którzy są w stanie przespacerować się kilka minut, aby dotrzeć do pustych plaż, w których nie ma ludzi, a jedynie dzika natura i fikuśne palmy.

DSC00690 (Copy)DSC00628 (Copy)DSC00685 (Copy)

Dominikana – wycieczki fakultatywne:  Samana

Dla kogo? (więcej szczegółów i zdjęć tutaj)

– Wycieczka dla osób, które lubią poczuć kontakt z naturą i doceniają jej piękno i dzikość. Półwysep Samana to alternatywa dla pięknych plaż (choć tych na półwyspie nie brakuje) i jednocześnie oszałamiająca dawka spektakularnej przyrody. Fauna i flora tego miejsca zachwyca na każdym kroku
– Wycieczka fakultatywna na Samanę, to idealne rozwiązanie dla osób, które zatrzymały się w przeciwległych częściach wyspy, np. na południu w okolicach Punta Cana, a chcą zobaczyć jej dziewiczą część. Bus odbiera uczestników spod hotelu, a po wycieczce odstawia ich w to samo miejsce.
– Jeśli nie możesz sobie pozwolić na pobyt na Samanie dłużej, niż 3 dni, a jednocześnie marzy Ci się zobaczenie jej najpiękniejszych i najpopularniejszych atrakcji, to wycieczka zorganizowana jest idealnym pomysłem. W ciągu jednego dnia masz możliwość odwiedzenia Parku Narodowego Los Haitises oraz lasów namorzynowych, jaskiń Indian Taino, wodospadu El Limon i bajkowej wysepki Bacardi.

DSC00874 (Copy) DSC00846 (Copy) DSC00856 (Copy)
Ufff… To jak, wiecie już, którą wycieczkę fakultatywną wybrać na Dominikanie? A może teraz chcecie jechać na wszystkie 4? 🙂 Wcale się nie dziwię, bo sama nie jestem w stanie stwierdzić, którą lubię najbardziej…

Jeśli macie pytania odnośnie wycieczek fakultatywnych lub samej Dominikany, to znamy kogoś, kto powinien Wam pomóc. Krzysiek mieszka tam od kilku lat i to właśnie dzięki jego gościnności mieliśmy okazję zobaczyć taki kawał kraju! Łapcie jego facebookowe namiary i udanego zwiedzania! 🙂